Kde jsem: Katalog > Audio, foto, kamery > Mikroskopy >

Průmyslový mikroskop na dlouhém rameni

Průmyslový mikroskop na dlouhém rameni

Cena produktu Průmyslový mikroskop na dlouhém rameni není známa.

 

Popis produktu Průmyslový mikroskop na dlouhém rameni: Profesionální průmyslový binokulární mikroskop s plynule nastavitelným zvětšením 7x - 45x na dlouhém otočném 360° rameni s nastavitelnou délkou i výškou ramene. Hlavní doménou tohoto mikroskopu... > více informací


Průmyslový mikroskop na dlouhém rameni - popis

nahoru

Profesionální průmyslový binokulární mikroskop s plynule nastavitelným zvětšením 7x - 45x na dlouhém otočném 360° rameni s nastavitelnou délkou i výškou ramene.

Hlavní doménou tohoto mikroskopu je především mohutné otočné rameno, které nabízí vzdálenost pozorování až 80cm od základny, kdekoliv po pracovní ploše. Stojan se připevňuje napevno do pracovní desky nebo montážní linky pomocí malé základny čtyřmi přiloženými šrouby, které zajistí dokonalou stabilitu ramene. Vzdálenost objektivu od základny mikroskopu (středové osy) je nastavitelná v rozpětí 36 - 80cm. Rameno lze otáčet na vlastní ose o 360°. Díky délky ramene lze mikroskop použít v průmyslové výrobě, a to především na montážní lince - posuvném pásu, který může pod mikroskopem volně projíždět, zatímco operátor kontroluje kvalitu výrobků. Jakmile je rameno utaženo, je velice stabilní. Hlava mikroskopu je k ramenu připojena pomocí kulového kloubu, díky kterému ji lze libovolně natočit. Součástí flexibilního ramene je také opěrák čela, díky kterému lze lépe pozorovat zkoumaný objekt - rychleji zaostřit a zároveň plní ochrannou funkci, jelikož částečně zabraňuje možnému úrazu očí, způsobenému nárazem do okulárů.

Zvětšení mikroskopu je plynule nastavitelné v rozsahu 7x - 45x. Výsledné zvětšení je dáno okuláry WF10X s pevným zvětšením 10x a plynule nastavitelným objektivem - od 0.7x do 4.5x, tedy 7 - 45x. Vzdálenost mezi zkoumaným objektem a objektivem činí 8.5cm při zvětšení 7x a 10cm při maximálním zvětšení 45x.

Součástí dodávky je také dodatečný objektiv, který má zvětšení 0.5x, čímž lze změnit ohnisko, tedy i výsledné zvětšení a pozorovací vzdálenost. Díky tomuto volitelnému objektivu získáte sice menší (poloviční) zvětšení 3.5x - 22.5x, ale také o 4.5 - 7cm (v závislosti na zvětšení) větší pozorovací vzdálenost, která nabídne větší manipulační prostor pod objektivem.

Samozřejmostí je systém zaostřování i dioptrická korekce, která je přítomna v obou okulárech. Díky použití standardního Ø30mm konektoru na okuláry je možné je zaměnit například za okuláry s větším zvětšením (např. WF20X - tedy zvětšení až 90x) nebo použít okulár s CMOS snímačem, díky kterému lze přenášet obraz na jakýkoliv monitor (okuláry WF20X ani okulár s CMOS snímačem nejsou součástí dodávky).

Tento mikroskop je vhodný především do průmyslové výroby k optické kontrole kvality výrobků putujících na přepravním pásu, lze jej připevnit i ke klasické desce pracovního stolu a v případě potřeby přisunout (pomocí otočné osy ramene) bez nutnosti manipulace s celým mikroskopem. Toto řešení tak ušetří místo na pracovním stole a je velice flexibilní. Mikroskop je dále vhodný pro práci s elektronikou a to především k přímému pájení SMD součástek pod mikroskopem, k inspekci desek plošných spojů a jejích komponent (SMD, BGA součástky, vizuální kontrola cest, apod).

Kromě práce s elektronikou je tento mikroskop vhodný i k inspekci povrchů materiálu a jejich kvality, koroze a celkově k defektoskopii, k měření velikosti mikroskopických materiálů, ke zkoumání kvality optických čoček a prizmy, k rozpoznání padělků bankovek a ke šperkařství.

Součástí balení je přídavná LED lampa s regulací intenzity svitu k osvětlení pracovní plochy, která se upíná na hlavní objektiv mikroskopu. Dále je součástí dodávky také obal k ochraně mikroskopu proti prachu a jiným nečistotám.

Tento průmyslový mikroskop má všechny nosné části kovové. Plastových dílů je v mikroskopu opravdu minimum. Mikroskop je určen především pro profesionální použití v průmyslu.

Technické parametry:

typ mikroskopu: binokulární s dlouhým ramenem

objektiv: plynule nastavitelné zvětšení 0.7x - 4.5x

okulár: 2xWF10X (10x)

pomocný objektiv: 0.5x (3.5x - 22.5x)

celkové zvětšení: 7 - 45x plynule nastavitelné (0.7 - 4.5 x 10)

osvětlení: přídavné LED (součástí dodávky)

dioptrická korekce: ano (na obou okulárech)

velikost základny: 147 x 99.5mm

délka ramene: 36 - 80cm

Výrobce OEM

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Průmyslový mikroskop na dlouhém rameni užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Kamery do auta nebo Akumulátory k videokamerám, Klasické fotoaparáty, Dokovací stanice pro iPod a telefony.

Nejlevnější Průmyslový mikroskop na dlouhém rameni akční ceny - Levné Průmyslový mikroskop na dlouhém rameni

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Průmyslový mikroskop na dlouhém rameni stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Průmyslový mikroskop na dlouhém rameni najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Mikroskopy.